מגמת חשמל ואלקטרוניקה

לימודי מגמת האלקטרוניקה עוסקים בתכנון ופתוח של ציוד אלקטרוני, תכנון ובניה של מערכות ממוחשבות ומערכות פיקוד ושליטה. הלימודים מאתגרים ומעמיקים ובצד ההשקעה הלימודית הנדרשת מאפשרים נקודת זינוק מצוינת ללימודי המשך בתחומים יוקרתיים ומבוקשים באזרחות ובצבא גם יחד.

הלימודים במגמה מעניקים בסיס של ידע עיוני והתנסותי בתחום הנדסי מבוקש הנמצא בחזית הטכנולוגיה העילית, ויכולים לשמש כשער כניסה מעולה לתלמידים המבקשים להשתלב בתעשיית ההיי-טק בתחומי האלקטרוניקה והמחשבים כמהנדסים, כהנדסאים או כטכנאים.

הפרויקטים המבוצעים על ידי תלמידי המגמה עוסקים במגוון רחב של תחומים מעולם האלקטרוניקה וביניהם : מערכות תקשורת וידאו ואודיו, רובוטים, תקשורת מחשבים ומערכות בקרה ושליטה.

תלמידי המגמה מבצעים במסגרת לימודיהם פרויקטים של בניית רובוטים ומשתתפים בתחרויות  ארציות ובינלאומיות.
הנושאים הנלמדים בלימודי היסוד למגמה מקנים תשתית ידע רחבה וכוללים בין השאר: תורת החשמל, אלקטרוניקה תקבילית, אלקטרוניקה ספרתית, מערכות ספרתיות ועוד. 

בוגרי המגמה  יוכלו להמשיך את לימודיהם במוסדות להשכלה גבוהה. הם גם יזכו למקדם הטבה (בונוס) בחישוב ממוצע ציוני הבגרות. בוגרים שיבחרו ללמוד בפקולטות להנדסת חשמל-אלקטרוניקה יוכלו לקבל פטורים מקורסים מסוימים בהסתמך על לימודיהם במגמה ובהתאם למדיניות המוסד שבו ילמדו.

בוגרי המגמה יכולים גם להמשיך את לימודיהם לקראת תואר הנדסאי מדופלם או טכנאי מדופלם טרם גיוסם לצה"ל במסגרת העתודה הטכנולוגית

////

הלימודים במגמה מעניקים לבוגריה בסיס ידע רחב בתחום הנדסי מרתק ומאתגר המתחדש ללא הרף. לימודים אלה מעניקים להם את הידע הדרוש לקבלת רישיון חשמלאי מוסמך או חשמלאי מעשי, רישיון המאפשר להם לעסוק בתחום מבוקש בשוק העבודה ולהמריא ממנו ללימודי המשך איכותיים .

הלימודים במגמה מהווים תשתית משמעותית ללימודים אקדמיים (לבעלי תעודה טכנולוגית) וללימודי המשך לדיפלומת טכנאי ולדיפלומת הנדסאי.

המורים הינם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה המלמדים במכללות להנדסאים ובעלי ניסיון רב בהכשרה ללימודים גבוהים.

התלמידים נהנים ממעבדות איכותיות ובהן מיטב הציוד החדשני והאיכותי המבטיח להם למידה משמעותית ואיכותית ברמה הגבוהה ביותר.

בוגרי המגמה יכולים להמשיך בלימודים  לקראת תואר הנדסאי מדופלם טרם גיוסם לצה"ל במסגרת העתודה הטכנולוגית, ולהשלים בכך את ההשכלה הנדרשת בתחומים אלו. המצטיינים שבהם יכולים לפנות מיד ללימודי הנדסה ולהשתלב בעתודה האקדמית בתחומים מבוקשים.

הלימודים במגמה מורכבים מלימוד עיוני ולימוד התנסותי בתחומים אלו:

תורת החשמל, מבוא למערכות בקרה ומערכות ספרתיות , המרת אנרגיה, בקרה ומערכות ממוחשבות ומערכות הספק.

במסגרת עבודתו על הפרויקט התלמיד בונה דגם המדמה מערכת מבוקרת הכוללת את מערך הבקרה הדרוש לפעולתה, תוך שימוש ברכיבי פיקוד ובבקרים מתוכנתים.

בעבודתו התלמיד מביא לידי ביטוי את הידע שצבר במערכות הספק, בהמרת אנרגיה ובמערכות פיקוד ממוחשבות.

למידע נוסף על מגמת הנדסת חשמל היכנסו לקישור: 

http://bit.ly/2312ptK